cenik-instalater

Instalatérské a topenářské firmy a jejich zaměstnanci:

Ceny instalatérských a topenářských prací. Ceny v ceníku topenářů se liší podle velikosti firmy.

Nejprve pár Proč?

Není to proto, že by větší společnosti měly vyšší ceny, ale odráží se to v provizích kancelářských zaměstnanců a neshodách mezi majiteli instalatérských společností. Nemohu zapomenout na odměnu samotného technika - instalatéra, ve velkých firmách je mzda dvojnásobná, protože nelze domluvit "kamion" se dvěma pracovníky na výměnu kohoutků, aby přijel k zákazníkovi jen jeden instalatér, a další řemeslníci instalatéři zůstávají doma kvůli cenám. Celkově příjezd istalatéra topenáře stojí 2x 600 až 700 Kč a první hodina práce 900 Kč = celkem okolo 1600 Kč.

Výměna vodovodních baterií (dřez, dřez, vana, sprchový kout) 800 Kč, Montáž a výměna WC kombinace 1900 Kč, Montáž a výměna dřezu 1050 Kč, Montáž a výměna sprchového koutu/boxu od 2600 Kč, Výměna bytového vodoměru od 550 Kč, Pračka, myčka výměna ventilu 1400 Kč, Montáž modulu závěsného WC od 3400 Kč, Montáž závěsného WC a tlačítka 1650 Kč, Čištění stok do délky 4 m a průměru 80 mm 1990 Kč, Čištění stok nad 4 ma do průměru 50 mm 1590 Kč/m, Čištění stok nad 4 ma do průměru 80 mm 1940 Kč/m, Čištění stok nad 4 ma do průměru 100 mm 2290 Kč/m, Montážní vůz z Ostravy 600 Kč, Montáž vozidel do 20 km mimo Ostravu 800 Kč, Výměna topného tělesa od 2600 Kč, IInstalace ohřívače vody do 80l 249 Kč.

Samostatní topenáři instalatéři pracují sami:

Například v Ostravě se cena první hodiny u instalatéra pohybuje od 800 Kč do 1300 Kč, doprava pak od 300 Kč do 600 Kč. Průměrná mzda za první hodinu práce je tedy 1500 Kč. Zdá se to hodně, ale pořád je to levnější než velká instalatérská firma s méně motivovanými zaměstnanci, a i když tato firma uvádí např. 650 Kč za hodinu a 28 Kč za ujetý kilometr, vždy to zapomenou uvést dvakrát.

Pobídka pro zaměstnance instalatéra k výdělku 20 % z ceny zakázky.

Kromě toho existuje malá motivace pro zaměstnance topenářů instalatérů, aby vydělali 20 % provize. Navíc tato firma musí mít velké i malé zakázky na přesun lidí, aby měli vždy práci. Zpoždění a zvýšení cen u určitých objednávek, které mohou být splněny v důsledku plné zaměstnanosti společnosti. Pro klienty se slíbené termíny mění a lze říci, že tyto instalatérské práce jsou realizovány vždy několik dní v průběhu několika týdnů s menším počtem zaměstnanců, navíc řada z nich není ani proškolena na místě, bez Know how k realizaci instalatérských a topenářských projektů. Ve spojení s velmi nízkou motivací dojde pravděpodobně ke zkrácení pracovního doby a kvality a to vás bude stát o desítky tisíc Kč víc.

ceny v ceniku instalateru
odpady

Jana Nileníková

Super to beru ceny jako z Ostravy - mám to ráda když instalatér přijede ke mě domů, vždy je to zážitek, až na to placení...

2 Komentáře

topenar
Jolan Vaňková -Odpověď

Můj názor je, že ceny se pohybují skoro jako v Brně. Prostě nic moc, asi se to naučím...

Zanechte Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *